poniedziałek, 9 grudnia 2013

Labioplastyka

Chirurgia plastyczna od kilku lat przeżywa prawdziwy rozkwit. Nowoczesne metody chirurgii plastycznej i coraz lepsze efekty, przy większej świadomości ryzyka i większym bezpieczeństwie zyskują na popularności w zastraszającym tempie. Z roku na rok zainteresowanie chirurgią plastyczną rośnie o nawet kilkadziesiąt procent. Największą popularnością od lat cieszą się zabiegi powieszania piersi, a także liposukcji. Panowie odsysają sobie komórki tłuszczowe z okolic brzucha, panie dodatkowo z bioder, pośladków bądź ud. Piersi operują sobie zwłaszcza kobiety, co nie znaczy, że mężczyzn ten obszar ciała nie dotyczy. Tak jak panie z powodu różnego rodzaju kompleksów powiększają swój biust tak panowie pomniejszają przerośnięty gruczoł piersiowy w wyniku ginekomastii. U panów na pierwszym miejscu jest przeszczep włosów. Łysienie androgenowe pojawia się coraz częściej w młodym wieku co oznacza, że w piątej dekadzie życia będziemy już świecić łysina.

Co roku powstają nowe metody operacji plastycznych. Wciąż przybywa liczba obszarów jakie chcemy poprawić. Tak właśnie ostatnio bardzo dynamicznie rozwija się zabieg labioplastyki. Labioplastyka jest to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej. W głównej mierze polega on na zmniejszeniu, zmianie kształtu warg sromowych bądź pochwy. Choć mało osób przyznaje się i otwarcie mówi o tego typu zabiegach to jak łatwo zauważyć w internecie zainteresowanie jest ogromne. Dla wielu kobiet wygląd warg sromowych miał kolosalny wpływ na jakość życia seksualnego. Jedne kobiety rodziły się z przerośniętymi wargami sromowymi inne obecny kształt swoich warg sromowych zawdzięczają porodom. W przypadku kobiet z wadami wrodzonymi ich kompleksy są pielęgnowane przez długie lata co bardzo mocno odbić się może na psychice. Oczywiście są też kobiety, które pragną wykonać tego tupu zabieg ze względów czysto estetycznych chodź wygląd jej stref intymnych nie odbiega absolutnie od normy to i tak decydują się na zabieg aby poczuć się jeszcze atrakcyjniejszymi.

Zabieg ten szybki rozgłos zyskał dzięki mediom w głównej mierze internetowi oraz telewizji. Wiele kobiet dowiadując się, że operacje tego typu są wykonywane traktują jako szanse na lepsze życie. Media wylansowały również optymalny wygląd miejsc intymnych, skoro można poprawić wygląd warg sromowych to warto skorzystać. Tym sposobem coraz większa liczba kobiet zgłasza się na tego typu zabiegi.

Przerośnięte wargi sromowe to nie tylko względy czysto estetyczne, mogą być przyczyną stanów zapalnych narządów płciowych, utrudniać uprawienia różnego rodzaju sportów oraz wpływać bardzo negatywnie na kontakty seksualne z partnerem. Labioplastyka ma na celu poprawę wyglądu miejsc intymnych a tym samym wpływa na jakość życia zwłaszcza tego prywatnego. Kobiety poprawiając wygląd warg sromowych pozbywają się licznych kompleksów, odzyskują pewność siebie, takie pozytywne nastawienie może przełożyć się również na sukces zawodowy. Powiększone wargo sromowe mogą przyczyniać się do powstania dolegliwości bólowych w takim przypadku zabieg labioplastyki ma swoje uzasadnienie medyczne.

Zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a w uzasadnionych przypadkach stosuje się pełną narkozę. Po zabiegu praktycznie natychmiast można wrócić do pracy. Aby umożliwić prawidłowe zagojenie się ran pooperacyjnych przez najbliższy miesiąc po zabiegu zabronione są kontakty seksualne. Dokładny przebieg zabiegu uzależniony jest od wyglądu operowanej okolicy, każda kobieta ma inaczej uformowane wargi sromowe, dlatego też dopiero podczas wstępnych konsultacji planowany jest zakres zabiegu. Jak każda operacja plastyczna w tym również labioplastyka niesie ze sobą ryzyko powikłań, mając na uwadze plusy i minusy zabiegu warto przemyśleć wszystkie za i przeciw aby później uniknąć niepotrzebnych rozczarowań i kłopotów. 

Więcej informacji na: pl.drturowski.com oraz klinikakolasinski.pl