czwartek, 14 listopada 2013

Czym jest kwas hialuronowy?

Wiele słyszy się o wykorzystaniu botoksu bądź kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej, choć tak naprawdę niewiele osób wie, czym są te substancje. Tak dla przykładu botoks to inaczej toksyna botulinowa, możecie ją znać również pod nazwą jad kiełbasiany. Jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych toksyn pochodzenia naturalnego, przedawkowanie jej grozi śmiercią. W medycynie estetycznej i nie tylko botoks stosowany jest w leczeniu wielu schorzeń. Czym jest, zatem wcześniej wspomniany kwas hialuronowy, czy również jest niebezpieczny dla naszego organizmu w nadmiarze? Na szczęście nie! Kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Jest on odpowiedzialny za łączenie włokiem elastyny i kolagenu w skórze właściwej. Potrafi on wiązań olbrzymie ilości wody i zmieniać je w postać żelu. Jeden gram tego kwasu potrafi związać wodę o pojemności nawet sześciu litrów. Kosmetyka estetyczna doceniła jego właściwości nawilżające. Jego wstępowanie nie ogranicza się wyłącznie do skóry właściwej, jest on doskonałym smarem dla stawów. Dodatkowo reguluje zawartość wody np. w tkance łącznej a dokładnie w przestrzeni międzykomórkowej tej tkanki.

Kwas hialuronowy występuje w gałce ocznej, czy zastawce serca. Zatrzymując go naj najwięcej w organizmie pozwalamy by skóra zachowała młody i zdrowy wygląd. Z pomocą kwasu hialuronowego wygładzimy zmarszczki, np. te zgromadzone na naszym czole. Gdy zaczyna brakować go w skórze właściwej pogarsza się znacząco wygląd naszej skóry. Wraz z wodą dostarczane są składniki odżywcze, mniej kwasu to mniej wody, więc i mniej potrzebnych składników odżywczych. Niedobór składników odżywczych szybko powoduje, że skóra traci swój blask.

Jest on głównym składnikiem płynu stawowego. W przypadku, gdy zaczyna brakować kwasu hialuronowego w stawach, wysychają chrząstki, co może prowadzić do ograniczenia ruchomości stanów. Mniej płyny stawowego pogarsza smarowanie między stawami, co jest bezpośrednią przyczyną wycierania i w ten sposób zużywania się stawów. Żel oraz chrząstki w stawach pełnia rolę amortyzatora chroniąc nasze stawy przed na prężeniami i przeciążeniem. Jak widać rola kwasu hialuronowego jest ogromna.

Kwas hialuronowy może mieć różne stopnie stabilizacji. Mniejszy stopień stabilizacji znalazł zastosowanie w poprawianiu jędrności skóry, modelowaniu ust, modelowania policzków itp. Mocno stabilizowany kwas hialuronowy natomiast z dużym powodzeniem stosowany jest w modelowaniu sylwetki. Wstrzykując go głęboko pod warstwy skórne piersi możemy zwiększyć ich rozmiar nawet o dwa. Można go stosować do modelowania nie tylko biustu, lecz także pośladków, łydek oraz wielu innych.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie należą do skomplikowanych i co najważniejsze nie pozostawiają widocznych blizn. Nie musimy przechodzić przez ciężki okres powrotu do zdrowia. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są odwracalne. Wraz z upływem czasu kwas ten zostaje wchłonięty przez organizm. Nie ma, więc ryzyka podobnego do np. pęknięcia implantu piersiowego. Czasowy charakter działania ma również swoje minusy, aby zachować trwały efekt należy, co jakiś czas zgłosić się na uzupełnienie kwasu. Trwałość zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego potrafi wynieść nawet kilka lat.

Kwas hialuronowy może być podawany w postaci cieniutkich nici, co pozwala na modelowanie twarzy i otrzymania naprawdę rewelacyjnych efektów. Nie ma ryzyka uczulenia gdyż jest to składnik występujący naturalnie w całym naszym organizmie. Zabiegi z jego użyciem są szybkie i bezpieczne. Nie wymagają narkozy, nie pozostawiają blizn, a okres rekonwalescencji praktycznie nie jest potrzebny. Kwas hialuronowy jest doskonałą alternatywą dla innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. 

Czytaj więcej: kwas-hialuronowy.pl oraz wikipedia.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz